Podujatie o talente a kreativite pod názvom PechaKucha Night Trnava sa v našom meste koná pravidelne už od roku 2011. Predstavilo sa na ňom už viac ako 180 tvorcov z celého Slovenska i zo zahraničia. Prezentácie ďalších štrnástich si budete môcť pozrieť a vypočuť už túto sobotu 20. júna v Kopplovej vile Galérie Jána Koniarka na Zelenom kríčku.

Aj tentoraz nás čaká pestrý mix umenia. Svoju aktuálnu tvorbu odprezentujú výtvarníci Juliana Mrvová, Tomáš Beňadik, Alexandra Barth, Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková. Sochársku tvorbu zastúpi Ivana Sláviková, grafický dizajn Martin Strečka, konceptuálne umenie Martin Špirec, módne návrhárstvo Blažena Ostrovská, ilustráciu Martina Matlovičová, fotografiu a hudbu Tomáš Farkaš, ktorý v prestávke aj vystúpi so svojim hudobným projektom Cloudsform. Zostavu dopĺňajú architekt Vito Halada a interiérový dizajnér Martin Jabrocký. Mimo sveta umenia sa pohybuje posledný hosť, Karin Andrášiková z organizácie Mládež ulice.

Podrobnosti o jednotlivých hosťoch nájdete v samostatných profiloch na adrese:

http://pechakucha.publikum.sk

Nájdete nás aj na facebooku:

http://www.facebook.com/PechaKuchaTT

Udalosť:

https://www.facebook.com/events/791585267603898/

Podujatie PechaKucha Night Trnava sa začína o 19:30. O občerstvenie sa na dvore Kopplovej vily postará FreshBar.

PechaKucha Night je platforma, ktorá vznikla v Tokiu z iniciatívy dvoch architektov Astrid Kleinovej a Marka Dythama. V priebehu pár rokov sa rozšírila po celom svete. Myšlienkou podujatia je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom projekcií obrázkov, a pritom prinútiť účinkujúcich rozprávať stručne a k veci, miesto toho, aby viedli dlhé monológy.

Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje OZ Publikum.sk s podporou partnerov Galéria Jána Koniarka, mesto Trnava, Trnava-live.sk a tlačiareň Bright.