CinemaView.sk

Internetový filmový magazín CinemaView.sk začal vychádzať v auguste 2004, čo z neho robí náš najstarší projekt. Vznikol dávno pred samotným občianským združením, ale stál na začiatku všetkých našich aktivít a je pre nás dôležitý aj dnes.

Doteraz (jún 2017) v ňom vyšlo 3000 článkov od približne stovky autorov. Za tých 13 rokov existencie zažil dobré i zlé roky a dokonca zopár výborných. V posledných rokoch sme na tento projekt nemali veľa času, čo sme sa však počas roka 2016 rozhodli zmeniť.

K 31. marcu sme spustili kompletne nový web aj s novou vizuálnou identitou. Nevyhnutná bola výmena publikačného systému. Takmer desaťročie sme používali vlastný, na ktorého ďalší vývoj sme však už roky nemali dostatočné kapacity, a tak trochu to aj strácalo význam, keďže na trhu je množstvo kvalitných open source systémov. Nový web teda beží na WordPresse, ktorý bol však výrazne modifikovaný pre naše potreby. Vďaka tomu je web rýchlejší, bezpečnejší a s lepším SEO. Dizajn webu bol vytváraný s ohľadom na vysokú prehľadnosť, responzívnosť a s cieľom zvýrazniť to, že CinemaView.sk je magazín odhliadnuc od toho, že vychádza on-line.

V rámci obsahu sú dnes prioritou recenzie, rozhovory a témy, pričom zachované boli všetky pôvodné rubriky, ktoré však budú v obsahu zastúpené pomenej.

V ďalšom kroku by sme chceli CinemaView.sk viac integrovať do našich ostatných filmových aktivít, ktoré by sa mali opäť viac rozvíjať spolu s otovrením kultúrneho centra Malý Berlín.

Magazín nájdete na adrese:
https://www.cinemaview.sk

Facebook fanpage:
https://www.facebook.com/cinemaviewmag/