V dočasnom kultúrnom priestore Berliner uvedieme debutový celovečerný dokument Comeback režiséra Mira Rema, ktorý medzi divákom príde aj osobne. Projekcia sa uskutoční v stredu 15. apríla o 19:00.

Po rokoch strávených v najstráženejšej väznici na Slovensku ste opäť vonku. Pravidelný niekoľkoročný nariadený režim sa zo dňa na deň mení. Viete, že postaviť sa na vlastné sa nepodarilo nikomu z cely. Tých pätnásť, dvadsať rokov človeku chýba. Vyjdete von a nemáte vlastne nič. V base ste nezarobili ani korunu. Stratili ste domov, rodinu. Ste slobodný, ale neviete ani kde je zastávka autobusu. Neviete ako domov. Domov, o ktorý ste asi aj tak za tie roky prišli. Vaši bývalí kamaráti, už majú postavenie, prácu, bývanie, ženu, deti a vy začínate znova odznova. Vonku pozeráte ako puk na všetko nové, ženy, autá, smartfóny, móda, všetko je iné len vy ste taký aký ste boli. Učíte sa narábať s mobilom, dobehnúť zameškané roky. Žiadate o prácu, ale register trestov máte dlhý ako blok zo supermarketu. Vašim domovom sa stala basa.

Miro Remo patrí medzi najúspešnejších slovenských dokumentaristov súčasnosti. Nedarí sa mu len v prostredí filmových festivalov, ale už jeho krátke filmy si vedeli vždy nájsť cestu aj k divákom. Po premietaní s ním prebehne diskusia. Porozpráva nie len o nakrúcaní Comebacku, ale aj o svojej ďalšej tvorbe.

Dokumentárny film Comeback má 85 minút. Ďalšie podrobnosti a ukážky z filmu nájdete na adresách:

https://www.facebook.com/events/343316485877349/

http://www.malyberlin.sk/eventy/comeback-miro-remo/

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.