Dnes, keď jazz počúva iba Lisa Simpson a podobní nerdi, znie až neuveriteľne, že kedysi to bol komerčne najúspešnejší žáner popmusic. Čo sa stalo v dekáde po II. svetovej vojne, že sa jazz z mainstreamového swingu, tanečnej horúčky, „hudby tela“, prepadol do undergroundu malých klubov a zmenil sa na „hudbu duše“ pre pôvodných hipsterov? Touto otázkou sa budú zapodievať Juraj Kovalčík a Michal Lipták.

Cyklus interaktívnych prednášok o hudbe Očúvadlo prichádza v mesiaci máj s tretím vydaním pod názvom Jazz medzi telom a dušou. Uskutoční sa v stredu 6. mája v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania). Začiatok večera je o 18:00 a potrvá približne 90 minút.

Očúvať (a občas vidieť) budete interpretov a skupiny ako Louis Amstrong, Billie Holiday, Charlie Parker, Dizzy Gilepsie, Lennie Tristano, Miles Davis, Modern Jazz Quartet a mnohých ďalších viac, či menej známych.

Podujatie je súčasťou vzdelávacieho programu, ktorý realizuje občianske združenie Publikum.sk s finančnou podporou Nadácie Eset.

Podrobnosti a ukážky nájdete na adrese:

https://www.facebook.com/events/420000191510186/

Informácie o BerlineriDKP, kultúrnom centre Malý Berlín a ďalšom programe nájdete na:

http://www.malyberlin.sk