Občianske združenie Publikum.sk už dva roky pripravuje kultúrne centrum Malý Berlín na Štefánikovej ulici č. 4. Sídliť bude na prvom poschodí historického meštianskeho domu. Prvým krokom k realizácii tohto zámeru je tak rekonštrukcia budovy a ako to pri takýchto stavbách býva, všeličo sa môže skomplikovať. Pôvodne plánovaný termín otvorenia september 2014 sa tak nepodarí dodržať. Kým sa tak stane, združenie bude prevádzkovať dočasný kultúrny priestor Berliner na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania).

BerlinerDKPprinesie multifunkčnú sálu pre 50 divákov a bohatý kultúrny program niekoľkokrát do týždňa. Veľkosť priestoru ho predurčuje na skôr menšie formy a tematicky špecifickejšie podujatia. Program je však postavený tak, aby si v ňom niečo zaujímavé našli rôzni diváci. Pôjde o koncerty, divadelné predstavenia, literárne večery, besedy so zaujímavými hosťami a podobne

Publikum.sk chce vďaka tomu to priestoru zrealizovať aspoň časť už plánovaných aktivít pre Malý Berlín a ukázať verejnosti, čo môžu v budúcom roku od nového kultúrneho centra očakávať.

 

Najbližšie podujatia v BerlineriDKP budú:

Literárny večer: Mirka Ábelová, Matúš Benkovič a Mária Ferenčuhová
utorok 30. septembra od 19:00
Podrobnosti v evente: https://www.facebook.com/events/1465366020391204/

Zuzana Mikulcová Band (jazz/pop)
piatok 3. októbra od 20:00
Podrobnosti v evente: https://www.facebook.com/events/581124988665849/

 

Pripravujeme napríklad aj:

Divadlo Kontra: Rum a vodka
sobota 18. októbra o 18:00 a 20:00

Hádka so šéfom. Pár pív. Hádka so ženou. Zase pár pív. Koniec? Nie! To je len začiatok šialeného víkendu, v ktorom sa môže prihodiť všetko… Iba pre milovníkov silných dojmov a silných drinkov!

Divadlo Kontra sa po prvýkrát s úspechom predstavilo trnavskému publiku na festivale DIV 2009. Teraz sa vracia so svojim najúspešnejším predstavením Rum a vodka od írskeho dramatika Conora McPhersona. V réžii Klaudyny Rozhin hrá Peter Čižmár.

Podrobnejšie informácie o programe nájdete na:

http://www.facebook.com/MalyBerlin

a na samostatných plagátoch.