Galéria Jána Koniarka v Trnave v spolupráci s OZ Publikum.sk, rádiom Bunker a s mediálnou podporou portálu trnava-live.sk pripravuje autorské čítanie slovenského spisovateľa Michala Hvoreckého.

Autor sa naposledy objavil na pôde Galérie Jána Koniarka v Trnave v roku 2010 pri príležitosti vydania románu Dunaj v Amerike. V tomto období realizuje turné po slovenských mestách od Michaloviec cez Liptov až po Malacky s čítaním nového románu NAUM.

Literárny večer spojený s koncertom hudobníka Stroona a uskutoční sa vo štvrtok 4. apríla 2013 o 19:30 v Synagóge – centre súčasného umenia.

Naum je príbeh o láske, umení a smrti, v ktorom sa životy hrdinov raz osudovo, inokedy voľne spájajú. Spoznáte zábavné a tajomné rituály na odľahlom vidieku, vyveziete sa na ufo na Moste SNP a navštívite bruselské Atómium. Nasadnete do nočného vlaku a na dunajský parník. Stretnete ženu-bábiku aj mladého filmára, ktorý v provincii dokončuje poslednú snímku. Zažijete zlomové udalosti, keď sa u nás písali dejiny svetového divadla, v kultovom klube nadišla divoká noc a v tvorbe budúcnosti nastala nová éra. Lebo svet má zmysel len vtedy, keď je príbehom.

Michal Hvorecký sa narodil roku 1976 v Bratislave. Patrí k výrazným spisovateľom svojej generácie. Jeho knihy vyšli v prekladoch do piatich jazykov. Najnovšie poviedkový román Naum.

Multižánrový hudobník Stroon sa venuje hudbe na všetkých frontoch, či už ako producent, DJ alebo vibrafonista. Minulý rok vydal tretie EP Triple Farewell (EXITAB), na ktorom predstavil vyzretú a originálnu elektroniku. Koncertuje so skupinou Puding Pani Elvisovej, akusticky hráva s Longital a nedávno ozvučil legendárny film Metropolis.

Udalosť na FB:
facebook.com/events/130079727174482

Hvorecký