Už túto sobotu 22. novembra o 13. hodine začína v Synagóge na Halenárskej ulici neformálna konferencia TEDxTrnava 2014, na ktorej sa predstaví 13 zaujímavých rečníkov z rôznych oblastí spoločenského a profesného života. Nie len, že si môžete vypočuť ich inšpiratívne prednášky, ale aj sa s nimi osobne stretnúť a porozprávať.

Prednášky budú trvať približne do 17:30 aj s prestávkami na občerstvenie a koncertom jazzovej formácie Zuzana Mikulcová Band v polovici programu. Po ich skončení vystúpi v rámci afterpárty rock´n´rollová kapela Lost Clusters.

Lístky si stále môžete rezervovať cez formulár na oficiálnej stránke konferencie alebo si ich zakúpiť priamo v Synagóge pred začiatkom podujatia.

Neformálna konferencia TEDxTrnava je organizovaná dobrovoľníkmi v spolupráci s občianskym združením Publikum.sk, Galériou Jána Koniarka a s podporou partnerov: SWAN, tlačiareň Bright, Hotel Empire, Hotel Impiq, dovozca kávy In Ideas, vinárstvo LK Krasňaský, YourChoice, FMK UCM v Trnave a Kníhkupectvo AF. Projekt mediálne podporili trnava-live.sk, mesto Trnava, Trnavsko a Rádio-FM.

Podrobnosti o konferencii a jednotlivých hosťoch nájdete v evente:
www.facebook.com/events/745356865533070

a na adresách:
www.tedxtrnava.sk
www.facebook.com/TEDxTrnava

Podrobnosti o kultúrnom programe

Autorský projekt Zuzany Mikulcovej funguje približne rok a pol. Piesne žánrovo nedefinuje, vníma ich ako fúziu viacerých pohľadov a smerov, ale čo všetky piesne spája je istá výpoveď v textoch, ktoré píše v slovenčine. V akustickom projekte ju doprovodí Štefan Szabó na gitaru a Rolo Uškovitš na cajon. V roku 2009 získala hlavnú cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu.

Kapela Lost Clusters vznikla na pôde spoločnosti Eset pre odreagovanie zamestnancov a aj ako forma teambuildingu. Medzičasom sa kapela profesionalizovala a pribudli v nej aj skúsení hudboníci. V sobotu ju uvidíte v kožených bundách hrať v zostave Miroslav Trnka, El Nino Komárik, Jano Adamek, Petr Schredl (Koňýk zo Zóny A) a Peci Uherčík.