Trinásť vydaní za takmer štyri roky s desiatkami umelcov – taká je bilancia trnavskej PechaKucha Night, ktorá v stredu 25. februára prinesie do Synagógy už štrnáste vydanie. Umelci a kultúrni aktivisti z celého Slovenska predstavia svoju tvorbu prostredníctvom dvadsiatich obrázkov.

So svojimi pestrofarebnými ilustráciami vytvorenými tradičným kreslením sa podelí Simona Čechová, ktorá v minulosti vytvorila pre PechaKucha Night Trnava plagát, rovnako ako aj grafický dizajnér Matej Vojtuš, ktorý sa venuje úprave kníh, ročeniek, plagátov, časopisov a obalov, navrhuje logá, značky alebo informačné systémy. Vo svete grafického dizajnu sa už pätnásť rokov pohybuje Dodo Dobrík, ktorý dal tvár desiatkám kníh. Spojenie grafického dizajnu, street artu, DJingu a hudobnej produkcie predstavuje mladý umelec Branislav Laho známy aj z PEKPEK crew.

Výtvarnú scénu zastúpi štvorlístok maliarov, ktorí predstavia svoje rôznorodé prístupy k maľbe – Ján Triaška, Monika Pascoe Mikyšková, Patrícia Koyšová a Miriama Schniererová. Odbor fotografia zastúpi Ďuri Figura, ktorý sa venuje subjektívnemu dokumentu, portrétu a psychologickému portrétu. Dvojica scenáristok Tereza Oľhová a Martina Sľuková predstavia zaujímavý projekt Inak sa mám fajn, ktorý je sondou osudu o smerovaní súčasnej slovenskej devy.

Medzicentrum – festival umenia pre verejný priestor, ktorý je prehliadkou súčasného umenia kombinovanou s mikro-rezidenčným pobytom zameraným na tvorbu umeleckých diel pre verejný priestor predstaví koordinátorka festivalu Nina Šošková. Netradičné priestory železničnej stanice ako napríklad prezidentský salónik môže mať aj kultúrne využitie, o čom návštevníkov PechaKucha Night presvedčí Zuzana Duchová z iniciatívy Salónik – kultúrne občerstvenie. Line-up 14. vydania uzatvára kryptoanarchista a IT kapacita Pavol Lupták zo známej skupiny Ztohoven.

Vizuál vytvoril Branislav Laho.

Kedy: v stredu 25. 2. 2015 o 19:30
Kde: v Synagóge – centre súčasného umenia na Halenárskej 2
Vstup: 2€
Event: www.fb.com/events/456618394488906
Web: http://pechakucha.publikum.sk

Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka a s podporou partnerov tlačiareň Bright, mesto Trnava a Trnava-live.sk.