Tetovaný nábytok? Martina z Cukru? Bicyklové premeny? Umelecká provokácia? To a ešte viac sa skrýva v programe siedmej edície PechaKucha Night Trnava. Dvanásť umelcov odhalí svoju tvorbu a ukáže, že slovenské umenie vie byť aj nepredvídateľné.

V stredu 6. marca vystúpia v Synagóge – centre súčasného umenia trnavskí rezidenti Martina Slováková a Cukru, kreatívne štúdio Provocation Bureau, výrobcovia handmade batohov Free Trees či Marek Párajka s dizajnovými bicyklami. Z výtvarnej scény privítame Katarínu Janečkovú, Janu Kapelovú a Asociáciu ilustrátorov. S 20-obrázkovou prezentáciou vystúpi aj víťaz Ceny Oskára Čepana 2011 Tomáš Rafa, dizajnér Martin Jankura z pyrodesign, grafička Martina Rozinajová a Slovak Art Magazine, ktorý sa venuje profesionálnej i laickej fotografii. Marcové vydanie PechaKucha Night Trnava otvorí vítaz Trienále plagátu Trnava 2012 Peter Chmela.

Práve týmto večerom zavŕši PechaKucha Night Trnava spoluprácu s minuloročným medzinárodným Trienále plagátu Trnava. Súčasťou podujatia bude aj odovzdanie Ceny diváka TPT 2012, ktorej víťaz vzišiel z online hlasovania. Cenu osobne odovzdá kurátor TPT 2012 a predseda o.z. POSTER Robert Paršo. Víťaza aj hlasujúcich navyše čaká prekvapenie v podobe darčeka od cestovnej kancelárie Victory Travel.

PechaKucha Night Trnava vol. 7 organizuje OZ Publikum.sk ako sprievodné podujatie TPT 2012 s podporou Galérie Jána Koniarka, Trnavského samosprávneho kraja a mediálnych partnerov Mesto Trnava a Trnava-live.sk.

Viac informácii nájdete na:

http://pechakucha.publikum.sk

http://www.facebook.com/PechaKuchaTT
 
Event: http://www.facebook.com/events/423592947723896/
 

PechaKucha Night Trnava vol. 7
6. marca od 19:30
Synagóga – centrum súčasného umenia

 

PKNTT 7