SSCSSC

Projekt Slovak Short Cinema, ktorý v roku 2014 prebieha vďaka finančnej podpore Audiovizuálneho fondu, sa pre veľký úspech vracia do Varšavy! Tentoraz projekcia prebehne v jednej zo sál kina Kinoteka, ktoré je súčasťou slávnej budovy Centra pre vedu a kultúru.

V rovnakom čase prebieha na rovnakom mieste medzinárodný festival nezávislých filmov Cinemaforum, s ktorým sme nadviazali spoluprácu. Podujatie je tak aj súčasťou programu festivalu a prebehne v sobotu 15. novembra. Našim hosťom bude Dušan Kováč, zvukár filmu Fongopolis.

V programe uvedieme:

Homo Ciris (mocumentary, 23 min., 2013, r. Jana Mináriková)
Vtipný príbeh nakrútený dokumentárnym štýlom. Hovorí o mužovi, ktorý sa rozhodol stať rybou.

Výstava (komédia, Andrej Kolenčík a Peter Begányi, 35 min, 2013)
Komédia o zamestnancoch upadajúceho múzea v malom meste, ktorí sa svojským spôsobom vyrovnávajú z jeho blížiacim sa zatvorením.

M for Malnutrition (horor, Peter Czikrai, 3 min, 2013)
Boj o plechovku s jedlom sa pre dievča stane bojom o prežitie vo svete plnom nemŕtvych.

Sneh (animovaný, Ivana Šebestová, 18 min, 2013)
Krátky film o žene, ktorá čaká na svoju lásku, o mužovi, ktorý v ďalekých krajinách hľadá dokonalú vločku snehu, ktorý zahaľuje i roztápa sny.

Fongopolis (animovaný, Joanna Kožuch, 13 min, 2014)
Mladý huslista má zahrať životné sólo s filharmóniou mesta Fongopolis. Cestu za úspechom mu však nečakane skríži vlaková stanica. V chaose nápisov, reklám, svetiel a náhliaceho sa davu nedokáže nájsť cestu k správnemu nástupišťu. Ak chce stihnúť svoj vlak, musí sa zastaviť.