Pozývame vás na projekciu dokumentárneho filmu Vtedy v Bratislave spojenú s besedou s režisérkou Terezou Križkovou, ktorá sa uskutoční v utorok 26. mája v dočasnom kultúrnom priestore Berliner.

Vtedy v Bratislave je absolventský film dokumentaristky Terezy Križkovej. Rozpráva príbeh dvoch sestier – Zuzany a Táni, ktoré emigrovali v roku 1968 z Československa do Švédska, kde žijú dodnes. Vychádza z autobiografickej knihy ich matky Žofie Langerovej: Vtedy v Bratislave. Môj život s Oskarom L. Film je osobným príbehom rodiny židovského pôvodu putujúcej dejinami kultúr, ideológii, politických systémov a diktatúr. Je veľkým príbehom žien a ich vnútornej slobody, ktorá sa prenáša z generácie na generáciu. Citlivým pohľadom sleduje každodenný život v priereze pohnutej histórie Európy 20. storočia.

Projekcia sa koná vrámci projektu KINEDOK, alternatívnej distribúcie najlepších autorských dokumentov Strednej a Východnej Európy.

Trailer z filmu nájdete v udalosti na facebooku:

https://www.facebook.com/events/816698061751103/

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.