Počas nasledujúceho víkendu sa workshopom o základoch ozvučovania začne celoročný vzdelávací projekt Publikum Pro. Ten je určený najmä ľuďom, ktorí sa aktívne podieľajú na tvorbe kultúry a umenia. Cieľom je pomocou prednášok, workshopov a seminárov pomôcť kultúrnej a umeleckej scéne v Trnave rásť a napredovať.

Prvý workshop pod názvom Základy ozvučovania sa uskutoční už túto sobotu 18. apríla a nedeľu 19. apríla. V oba dni sa programu so začiatkom o 14:00 môže zúčastniť 20 ľudí. Kvôli obmedzenej kapacite, ktorej cieľom je udržať workshop v praktickej rovine, je registrácia povinná. Účasť na workshope je však zadarmo.

Workshop ozvučovania ponúkne základné teoretické aj praktické informácie o ozvučovacom systéme (od mikrofónu až po PA). Trojhodinovým programom vás bude sprevádzať skúsený zvukár a hudobník Roman Kraic.

Zaregistrovať sa môžete zaslaním emailu na adresu workshop@malyberlin.sk. Stačí uviesť meno a niečo v krátkosti o tom, čo robíte, aby sme vedeli program upraviť podľa toho, čo skutočne potrebujete. Uveďte aj to, v ktorý deň máte záujem sa workshopu zúčastniť.

Vzdelávací program pripravuje občianske združenie Publikum.sk s finančnou podporou Nadácie Eset. Postupne bude každý mesiac pripravených niekoľko podujatí, ktoré sa budú dotýkať priamo tvorby alebo všeobecnejších tém ako napr. autorské právo, účtovníctvo, fungovanie neziskových organizácií a podobne.