V poradí jedenásta NOCvKINE uvedie v utorok 30. apríla program, v ktorom pôjde do tuhého. Diváci si budú môcť pozrieť kvalitné filmy dramatických žánrov. Tie boli ocenené na množstve prestížnych filmových festivaloch a tešili sa priazne divákov.

NOCvKINE začne už o 18:00 hod komediálnym trilerom Milujte svojho zabijaka režírovaným samotným George Cloonym. Nasledovať bude dráma Funny games USA s netradičným vyobrazením násilia. Hačikó – príbeh psa ukáže divákom silný príbeh založený na skutočnej udalosti o vzťahu vysokoškolského profesora a opusteného psa, o ktorého sa rozhodne postarať. Dojemnú drámu vystrieda mysteriózna Pečať vraha nakrútená rovnako podľa skutočného príbehu o prvom kórejskom sériovom vrahovi a NOCvKINE zavŕši svoje premietanie hororom Chata v horách.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v predpredaji v pokladni kina Hviezda. Cena lístka na všetky filmy je 5 eur.

Viac informácií môžete nájsť aj na fanpage www.facebook.com/NOCvKINE

a v udalosti: https://www.facebook.com/events/612068222156725/

Podujatie pre divákov pripravuje občianske združenie Publikum.sk, vydavateľ magazínu CinemaView.sk, v spolupráci s kinom Hviezda za podpory mediálnych partnerov Trnava-live.sk a Mesto Trnava.

NOCvKINE – program:

18:00
MILUJTE SVOJHO ZABIJAKA

CONFESSIONS OF A DANGEROUS MIND
komédia / triler
r. George Clooney
USA/Nemecko/Kanada, 2002, 113 min

Televízia ho urobila slávnym no jeho najväčšie triumfy sa odohrávajú až za pokrievkou. Úspešná televízna osobnosť cez deň a v súkromí špeciálne vycvičený vrah v službách CIA. Moderátor Chuck Barris (Sam Rockwell) sa na špici svojej televíznej slávy neváhal rozhodnúť rozvinúť svoje zručnosti a prijať ponuku CIA stať sa agentom v utajení. Aspoň tak si Bariss myslel pri prijatí do zamestnania.

20:00
FUNNY GAMES USA

FUNNY GAMES U.S.
krimi / dráma

r. Michael Haneke
USA/Rakúsko/Veľká Británia/Francúzsko, 2007, 111 min

Michael Haneke dokázal preniesť na filmové plátna vonkajší psychologický pohľad do končiaceho života rodiny. Funny Games US je filmom o stávke na život a na smrť. Príchod mladej 3- člennej rodiny na neznámy koniec sveta predpokladá potrebný pokoj a vysnívaný vidiecky život. Dokonca ani zvláštni noví susedia v bielom nie sú dôvodom pre narušenie pohodlnej atmosféry. Majstersky zvládnutá kamera a výzor obrazu predávajú divákovi dokonale vyobrazenie psychického násilia, krutosti a bezohľadnosti bieloodencov – menej citlivého Petra a plachého Paula. Tí majú voľnú ruku pri napredovaní v málo pravdepodobných dejových zvratoch zastrašujúcich členov mladej rodiny.

22:00
HAČIKÓ – PRÍBEH PSA

HACHIKO: A DOG´S STORY
dráma
r.
Lasse Hallström
USA/Veľká británia, 2009, 89 min

Dojemný príbeh o neuveriteľnom spojení medzi univerzitným profesorom opusteným psom dostane nejedného diváka. Túlavý pes Hačikó sprevádza svojho nového pána každé ráno na stanicu, kde sa poobede vracia, aby ho privítal. Parker Wilson (Richard Gere) však jedného dňa nečakane zomrie. Verný Hačikó však bude svojho pána čakať deväť rokov, deň čo deň, na rovnakom mieste.

23:45
PEČAŤ VRAHA

SALINUI CHUEOK
mysteriózny
r. Joon-ho Bong
Južná Kórea, 2003, 130 min

Film kórejskej produkcie, inšpirovaný vražedným vyčíňaním a zločinmi, ktoré sa neďaleko Soulu koncom 20. storočia skutočne stali. Režisér svoj film plný zúfalstva z nemožnosti dolapenia sériového vraha bez štipky ľudskosti v krvi venoval práve tým nevinným ženám, ktoré sa ďalších letných dní nedožili.

02:00
CHATA V HORÁCH

CABIN IN THE WOODS
horor

r.
Drew Goddard
USA, 2011, 95 min

Snímka, ktorá sa napriek nečakane dobrých hodnotení zo strany divákov aj kritikov, nedostala do kín. Veľa zábavy a nečakané zvraty ponúkol režisér filmu v neoriginálnej zápletke o výlete mladých ľudí na odľahlú chatu do hôr. Nájdenie starého denníka a prečítanie kliatby predpovedá vražedné smerovanie deja. Tajná skupina, ktorá riadi sled udalostí, však diváka nenechá tušiť, čo sa ďalej bude diať.

 

plagat_550px_web