Začiatkom tohto roka sme dostali nápad urobiť špeciálne vydanie podujatia PechaKucha v kaštieli v Dolnej Krupej. Vedenie Hudobného múza SNM, pod ktoré kaštieľ aj s 20 hektárovým parkom patria, malo pre náš návrh pochopenie a súhlasili s tým, že sa zapoja. Následne sa nám podarilo získať 500 Eur vo forme grantu od Telefónicy O2 (z ich programu O2 ThinkBig), a tak nám nič nestojí v ceste podujatie uskutočniť. Týmto chcem obom našim hlavným partnerom poďakovať.

Podujatie sme pomenovali PechaKucha u Beethovena a to kvôli tomu, že v danom kaštieli tento velikán klasickej hudby istú dobu žil a tvoril. Vďaka grantu od O2 budeme môcť zriadiť kyvadlovú dopravu z vlakovej stanice priamo do areálu kaštieľa. Dolná Krupá sa nachádza 11 km od Trnavy. Naozaj teda len kúsok.

Toto podujatie by nemalo byť len o dvoch hodinách prezentácii. Kaštieľ a jeho park ponúkajú veľké možnosti. Chceli by sme toto podujatie poňať ako celodennú aktivitu, teda minimálne od obeda do neskorého večera.

V kaštieli a parku môžu prebiehať mnohé ďalšie aktivity ako literárne čítačky, unplugged koncerty, rôzne workshopy, dielne, či prezentácie. Projekt chceme otvoriť všetkým trnavským kultúrnym a umeleckých organizáciám. Ak nám bude prijať aj počasie, mohol by vzniknúť naozaj výnimočný event.

Ak máte záujem participovať, či akýkoľvek nápad, pripomienky, alebo otázku, ozvite sa nám.

PechaKucha u Beethovena